İçeriğe geç
Etkinlik Paylaş / Ana Sayfa / Lise / Fizik / Katı – Sıvı – Gaz Basıncı Çözümlü Sorular – PDF

Katı – Sıvı – Gaz Basıncı Çözümlü Sorular – PDF

  Katı – Sıvı – Gaz Basıncı Çözümlü Sorular PDF testleri Lise müfredatında 10. sınıflarda yer alan Basınç konusu kapsar. Bu konu içerisinde; Katı Basıncı, Sıvı Basıncı, Gaz Basıncı, Pascal İlkesi konularını barındıran testler içerisindeki çözümlü sorular umarım işinize yarar.. Birkaç kitabı birleştirip fazlaca soru yapmaya çalıştım çünkü pek de kolay bir konu değil.. Özellikle ösym sıvı basıncı ile ilgili fazlaca soru sormaktadır.. Alta bir dosya ekledim. Onda da sadece ÖSYM basınç soruları yer almaktadır..

  Katı sıvı ve gaz basıncı ile ilgili tamamı çözümlü sorular ve konu anlatımına aşağıdaki indir butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca altta dosyanın ön izlemesi de bulunmaktadır. İndirmeden önce kontrol edebilirsiniz.  Katı Sıvı Gaz Basıncı ile ilgili ÖSYM çıkmış sorular ve Çözümleri PDF dosyasını da incelemenizi öneririz.

  Fizik bilimine giriş, fiziğin doğası

  Bu konu (Katı – Sıvı – Gaz Basıncı Çözümlü Sorular – PDF) ile ilgili hazırlanmış power point sunumu incelemek isteyebilirsiniz. –> Katı Sıvı Gaz Basıncı Konu Anlatım Sunusu – Powerpoint – ppt

  “Katı – Sıvı – Gaz Basıncı Çözümlü Sorular – PDF” hakkında 6 yorum

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir