İçeriğe geç
Etkinlik Paylaş / Ana Sayfa / Lise / Fizik / Galileo Galilei nin Hayatı – Proje / Performans Ödevi

Galileo Galilei nin Hayatı – Proje / Performans Ödevi

  Galileo Galilei (15 Şubat 1564 – 8 Ocak 1642), İtalyan astronom, fizikçi, mühendis, filozof ve matematikçi. Rönesans’ın bilimsel devrimine büyük katkıda bulunan bilim insanına “gözlemsel astronominin babası”, “modern fiziğin babası” ve “bilimin babası” gibi isimler takılmıştır. Gözlemsel astronomiye katkılarının arasında Venüs’ün evrelerinin teleskobik kanıtı, Jüpiter’in en büyük dört uydusunun keşfi (Galileo’nun uyduları adı verilmiştir), güneş lekelerinin gözlemi analizi bulunmaktadır. Galileo ayrıca uygulamalı bilim ve teknoloji alanında da çalışmış ve geliştirilmiş bir askeri pusula gibi başka aletler icat etmiştir.

  Ünlü fizikçi ile ilgili öğretmeniniz proje ya da performans ödevi verirse aşağıdaki sunuyu kullanabilirsiniz. Aşağıda ön izlemesi verilmiştir. Beğenirseniz altındaki linkten indirip, biraz düzenleme yapar verirsiniz..

  Sunuyu İndir

  Galileo Galilei nin Hayatı – Proje / Performans Ödevi içerisinde; astronomi, fizik, Galilei, Galileo Galilei, Galileo nin hayatı, performans, performans ödevi, proje, proje ödevi, ünlü fizikçiler vardır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir