İçeriğe geç
Etkinlik Paylaş / Ana Sayfa / Lise / Fizik / Elektriksel Kuvvet (Coulomb Kuvveti) Konu Anlatımı Video

Elektriksel Kuvvet (Coulomb Kuvveti) Konu Anlatımı Video

  Elektriksel Kuvvet (Coulomb Kuvveti) Konu Anlatımı Video, hem AYT hem de TYT sınavı konusu olarak yer alır. Bu konu anlatım videosunu AYT formatı ile anlattım ama TYT için de işinizi görecektir. 11. Sınıf öğrencilerinin fizik derslerinde işine yarayacağını düşünüyorum.

  Bu videoda kullanılan powerpoint sunumumu daha önce burada paylaşmıştım. ppt sürümünü isteyenler iletişim bölümünden yazabilir.. Bu derse başlamadan önce elektriklenme çeşitleri sunusu üzerinde çalışmalar yapabilirsiniz.

  bu dersi izledikten sonra Elektriksel Alan Konu Anlatım Videosunu da izlemek isteyebilirsiniz. İzlemek için yazının üzerindeki linke tıklayınız. Bu videoyu beğenmeniz halinde diğer fizik konu anlatım videolarına ulaşmak için yazı üzerindeki linke tıklayınız. Bu dersi bitirdikten sonra öğrencilere ödev verebilmek için tamamı çözümlü sorulardan oluşan Elektriksel Kuvvet Konu Anlatımı ve Soru Çözümleri – PDF dosyasını kullanabilirsiniz.

  Güncel Fizik Öğretim Programının elektriksel kuvvet konu anlatımı ile ilgili kısmını da paylaşıyorum ki boş yere fazladan konulara çalışmayın..(11. sınıf, ayt, çekme, çıkmış sorular, coulomb kuvveti, elektrik, elektrik yükü, elektriksel kuvvet, elektromanyetizma, fizik, itme, konu anlatımı, kuvvet, ösym soruları, soru çözümü, tyt, video, yks, yük) 

  ELEKTRİK VE MANYETİZMA

  Elektriksel kuvvet konu anlatımıAnahtar kavramlar: elektriksel kuvvet, elektrik alan, elektriksel potansiyel enerji, elektriksel potansiyel, elektriksel potansiyel farkı, sığa (kapasite), sığaç (kondansatör), manyetik alan, manyetik kuvvet, manyetik akı, elektromotor kuvveti, alternatif akım, indüktans, kapasitans, empedans, rezonans, indüksiyon akımı, öz-indüksiyon akımı, transformatör.

   


  ELEKTRİKSEL KUVVET VE ELEKTRİK ALAN

  11.2.1.1. Yüklü cisimler arasındaki elektriksel kuvveti etkileyen değişkenleri belirler.
  a) Öğrencilerin deney veya simülasyonlardan yararlanmaları sağlanır.
  b) Coulomb sabitinin (k), ortamın elektriksel geçirgenliği ile ilişkisi vurgulanır.
  11.2.1.2. Noktasal yük için elektrik alanı açıklar.
  11.2.1.3. Noktasal yüklerde elektriksel kuvvet ve elektrik alanı ile ilgili hesaplamalar yapar.

  Youtube Kanalımız: Fizik Konu Anlatımları

  Bu dersi bitirdikten sonra  Elektriksel Potansiyel ve Potansiyel Enerji Konu Anlatımı dersini de mutlaka takip edin..

  “Elektriksel Kuvvet (Coulomb Kuvveti) Konu Anlatımı Video” hakkında 1 yorum

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir