İçeriğe geç
Etkinlik Paylaş / Ana Sayfa / Lise / Fizik / 10. Sınıf Fizik Ortak Sınav Başarı Analizi Raporu (9-11-12. Sınıflar)

10. Sınıf Fizik Ortak Sınav Başarı Analizi Raporu (9-11-12. Sınıflar)

  10. sınıf fizik dersi ortak sınav sonucunda okul idaresinden istenen başarı analizi için hazırladığımız rapor aşağıdadır. Aynı formatı kullanarak 9. sınıf, 11. sınıf ve 12. sınıf içinde benzer raporlar oluşturabilirsiniz.

  indir

   

  10. SINIF FİZİK ORTAK SINAVI BAŞARI ANALİZİ

  KONULARAÇIKLAMA
  Katı Basıncı10-H şubesinde yapılan incelemede katı basıncı konusu ile ilgili soruların doğru çözülme yüzdeleri %30 un altında, diğer şubelerde ise %50 nin altında olmasından dolayı 1 saat ek ders yapılması uygun görülmüştür.
  Sıvı Basıncı10-H şubesinde yapılan incelemede katı basıncı konusu ile ilgili soruların doğru çözülme yüzdeleri %40 ın altında, diğer şubelerde ise %50 nin altında olmasından dolayı 2 saat ek ders yapılması uygun görülmüştür.
  Sıvılarda Kaldırma KuvvetiYapılan incelemede sınıflarda başarı yüzdesinin %50nin üstünde olduğu, sadece 10-H dil sınıfında %50 nin altında gözlendiği, sadece belirtilen sınıfta ek olarak 1 saat ders yapılmasının uygun olacağı düşünülmektedir.

   Önce işlenen konularda başarı oranın düşük olması öğrencilerin disiplinli ders çalışmamasından kaynaklandığı, bu konuda sınıf öğretmenlerinin uyarılması, öğrencilerin tekrara önem vermesi ile konuların unutulmayacağı ve başarı yüzdesinin artacağı düşünülmektedir.

   Zümre Öğretmenleri

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir