İçeriğe geç
Etkinlik Paylaş / Ana Sayfa / Eğitim Haber / Proje Okullarına Öğretmen ve Yönetici Atama Sonuçları

Proje Okullarına Öğretmen ve Yönetici Atama Sonuçları

  2022 yılı için proje okullarına öğretmen atama sonuçları henüz açıklanmadı. Başvuruları mart 2022 içinde yapan öğretmen arkadaşlar için uzun bir bekleme süreci başlamış bulunmaktadır. Geçen yıl haziran ayının ortalarında açıklanan sonuçlar için çoğu öğretmen temmuz ayının ikinci haftasına kadar okullarda yazının gelmesini bekledi. Siz de sürekli olarak google’a girip sonuç açıklandı mı diye aylarca bakmak zorunda kalmamak için bence yaza kadar konuyu unutun. Zaten atamanız çıkarsa size ulaşacaktır yazı 🙂


  Proje okullarına öğretmen ve yönetici atama sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. 19.02.2021 tarihinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından proje okullarına öğretmen ve yönetici atama ile ilgili başvuruların alınması ile ilgili resmi yazı yayınlandı fakat bu yazı içerisinde atama takvimine yer verilmemiş. Dolayısıyla biz de resmi yazıları inceleyerek tahmini bir tarih bulmaya çalışacağız.

  Bu resmi yazıya göre 16 Mart 2021’e kadar başvuruların ilçe milli eğitim müdürlüklerine teslim edilmesi gerekiyor. İlçe milli eğitim müdürlükleri bu başvuruları listeler halinde 17 Mart 2021 tarihinde il milli eğitim müdürlüklerine ulaştıracak. Bakanlığın aşağıda paylaştığım yazısı incelenirse 02.04.2021 tarihine kadar bakanlığımıza ulaşması gerekiyor denmektedir. Bakanlığa ulaşan yazının çok da beklemeyip hızlıca atamaların yapılacağını düşünüyoruz. Yani nisan ayı içinde onaylar gelecektir, fakat bu yazıda konuştuklarımız sadece meslek liseleri içindeki proje okulları için geçerli. Anadolu Liseleri arasındaki proje okullarına öğretmen ve yönetici atama takvimi henüz yayınlanmadı..


  Proje Okullarına Öğretmen ve Yönetici Atama Sonuçları ile İlgili Resmi Yazıyı indirmek için tıklayınız.

  Öğretmen ihtiyaç listesi: İstanbul Proje Okulları Münhal Öğretmen Listesi – 2021

  2021 İstanbul’daki Proje Okulları Münhal(Açık) Müdür ve Müdür Yardımcılığı Listesinin excel versiyonunu indirmek için tıklayınız.

  “Proje Okullarına Öğretmen ve Yönetici Atama Sonuçları” hakkında 60 yorum

  1. Mağdurlardan birisi

   Mesleki eğitim genel müdürlüğüne ait proje okullarının atama işlerinde başvuru evraklarındaki bilgi ve belgelerin hiç bir anlamı yok. Tanıdık birileriniz var ise üst makamlarda atmalar ona göre yapılıyormuş. Bu makamalarda oturanlar yaptıkları haksızların karşılığını öbür tarafta alacaklar ama ümidim bu dünyada da karşığını alamları..

  2. Ben de hala bekliyorum. Neden parça para geliyor anlamadım gitti. 3.5 ay oldu. Olumsuz olunca da geri arıyorlar mı acaba

  3. Merhabalar benim başvurum bakanlığa gitti.
   Geçen günlerde okula başvuru yapan il içi öğretmenlerin kararnameleri geldi.
   Ben il dışı başvuru yapmıştım.
   Benim kararname gelmedi bu reddedilmiş anlamına mı gelir ?
   Yoksa il dışı olduğu için il içi öğretmenlerden daha geç gelebilir mi ?
   Yada reddedilince olumsuz olarak geri dönüş yapıyorlar mı ??

  4. dün bizim okuldan bir öğretmen ayrılıs yaptı geldı kararnamesı proje okulundan proje okuluna gitti
   acaba müdür yardımcıları ne zaman gelecek ya

  5. Topluca gönderme yok hocam garip bir sekilde parça parça geliyor. Mesleki eğitim örneğin Uşak ilinin kararnameleri gitmiş. Bekliyoruz bu gidişle İstanbul’a Temmuz sonunda gelir.

  6. 2 temmuzda yaz tatili başlayacağı için önümüzdeki hafta içi tebliğ etmek zorundalar. Aksi takdirde 5 temmuzda öğretmenlere tebliğ edemezsin.. sıkıntı yaşanır ama bunu meb bürokratları önemsiyor mu orasını bilemiyorum..

  7. İl dışı atamaları- tercihler temmuz sonu ağustos başı gibi yapılacak . Ancak proje okullarından hala ses yok. Muhtemelen il içi atamalarından önce açıklanır ve güncellenen normlara göre atamaları önüne açarlar diye düşünüyorum. Herkesin hakkında hayırlısı olsun.

  8. Facebook’ta bir grup vardı proje okulları atama bilgi paylaşımı diye onlarda bu hafta açıklanmaz diyen çok var. Temmuz un 2. Haftası diyorlar. Artık açıklansa da ona göre plan yapabilsek

  9. istanbul meb den mesleki eğitim bölümünü arıyorum tlf cevap vermiyor maalesef. boşuna vakit ayırıp sinirinizi bozmayın.

  10. Yönetmelik 1-31 Mayıs Tarihleri arası inhalar alınır eğitim öğretim dönemi başlamadan atamalar sonuçlandırılır diyor. Beklemekten başka yapacak bir şey yok. Tahminim haziran ayı içinde sonuçlanacak.

  11. Gerçekten şaşılacak bir durum 2.5 aydır bekliyorum erkenden aldılar başvuruyu bir de son gün diye acele ettim

  12. İstanbul Haziran ilk haftası açıklanır diye tahmin ediyorum o da mesleki eğitimler için. Çünkü başvuralı yaklaşık 3 ay olacak yazı bakanlıktan(istanbul için) şubat ayında çıktı Martın 17 sine kadar il mem e evraklar okullar tarafından gönderildi. İl mem bakanlığa Nisan ayı ilk Haftasında gönderdi. Mayısın sonuna geldik çok ağır işliyor işler kanaatimce Haziran ilk haftası veya bu ay sonu açıklanır meslek liseleri atamaları… Diğer lise türleri ise Ağustos aynı bulacaktır. Ama beklemek sıkıntılı iş tabi. Hayırlısı olsun diyelim şimdiden.

  13. Böyle sacma bir is olurmu arkadas. Bi aydır ne yapıyor bakanlık yata yaya yanları çürüdü. açıklayın da millet işine gücüne baksın.

  14. açıklandıktan sonra yeni okulda ne zaman göreve başlanması gerekiyor. haziranda başlanıyor mu yoksa eylüle mi kalıyor

  15. 1-31 Mayıs inha tarihleri bundan sonra insan kaynakları atama bölümü atamaları yapacak bu da 2 hafta sürer yani Haziran ortası gibi belli olur diye tahmin ediyorum. Ama bu sene Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü daha erken başvuruları aldı. Süreç gecikmeden işlerse Mayıs ayı içinde kararnameler gelir diye düşünüyorum. Bakalım hayırlısı. Beklemek biraz sıkıntılı bir süreç.

  16. Sanırım Haziran ayı içinde olacak 1-31 Mayıs inha tarihleri sonra işin insan kaynakları atama kısmı var en az Haziranın ikinci haftası olur. Ama mesleki eğitim genel müdürlüğü geçen seneye nazaran başvuruları 1 ay oncesinden aldı belki mesleki eğitim daha erken yapabilir atamaları. Belirli bir takvim de yok.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir