Etkinlik Paylaş » Eğitim Haber » Öğretmenler Semineri Bulundukları İlde Yapabilecekler – 2020 Haziran

Öğretmenler Semineri Bulundukları İlde Yapabilecekler – 2020 Haziran

2020 yılı yaz dönemi öğretmenler için mesleki çalışma programı yayımlandı. Bu kapsamda öğretmenler seminer çalışmalarını bulundukları ilde yapabilecekler. Bunun için mebbis üzerinden başvuru yapılması ve okullarını bilgilendirilmeleri gerekiyor..

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 05.06.2020 tarih ve 7526711 sayılı yazılarıyla Haziran 2020 seminer çalışma ayrıntıları da belli oldu..  bu resmi yazıya göre:

Bu kapsamda;

1-Öğretmenler mesleki çalışmalarını kendi okul/kurumlarında yapacaklardır. Ancak salgın nedeniyle idari izinli olduğu dönemde görev yaptığı ilden ayrılanlar bulundukları il/ilçelerdeki okul/kurumlarda mesleki çalışmalarını yapabileceklerdir.

2-Görevli olduğu ilden başka il/ilçede mesleki çalışma yapacak olan öğretmenlerin öncelikle görevli bulundukları okul/kurum müdürlüklerini yazılı olarak (bilişim kanalları üzerinden) bilgilendirmek kaydıyla https://mebbis.meb.gov.tr adresi başvuru modülü üzerinden bulundukları yerin il/ilçe ve mesleki çalışma yapmak istedikleri okul/kurum müdürlüklerini tercih edeceklerdir.
3-Görevli olduğu ilden başka il/ilçede mesleki çalışma yapacak öğretmenlerin çalışma bitiminde çalışmalara katıldıklarını gösteren ilgili okul/kurum müdürlüklerinden alınacak yazı ile birlikte hazırladıkları raporları görev yaptıkları okul/kurum müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

4-İdari izinli olan personel mesleki çalışma süresince de idari izinli sayılacaktır.

“MEB, idari personelin göreve başlamasını istedi” haberimizde yer alan Personel Genel Müdürlüğünün 01.06.2020 tarihli ve 7259041 sayılı yazısında yer alan personel idari izinlidir.

5-Mesleki çalışmalar, il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince Ek-1 Mesleki Çalışma Programı çerçevesinde mahalli ihtiyaçlar doğrultusunda gerekli düzenlemeler yapılarak yürütülecektir.

Resmi yazının tamamını aşağıya paylaşıyoruz.. Kontrol etmeniz için..

 Seminer Çalışmaları 2020

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.