Etkinlik Paylaş » İndir » Standart Dünyada İslam’ın yayılmama sebepleri

Standart Dünyada İslam’ın yayılmama sebepleri

Merhaba malesef insanlar çok bilgisizler insanlar Kuran ‘ı yeterli bir kaynak olarak düşünemeyip başka kaynaklara yöneltilmiş durumdalar. Fakat Yüce Allah bizlere Kur’an-ı Kerim’i indirmiştir fakat biz onu Türkçe olarak okuyup anlamak için uğraşmıyoruz.

Ben Kur’an a çağırdıkça benim konularımı siliyorlar (başka sitelerin bazıları) ve Kuran’ı okuyunca göreceksiniz ki Hurafe gelenekler bizi nasılda kuşatmış.

1. Kıyam ruku, secde ( bakara 238, bakara 43, ali-imran 43, hac 26, tevbe 112)
2. Abdest ve boy abdesti ( maide 6, nisa 43) (arkadaşım abdestin Kuranda geçtiğinden habersizdi.)
3. Kıbleye dönmek ( bakara 115, 144, 149-150)
4. Kıyafet, temizlik ( araf 26,31)
5. Namaz vakitleri
(sabah namazı : nur 58, hud 114 isra 78)
(akşam namazı: nur 58, isra 78)
(vusta orta namazı: bakara 238)
——————————————————————————————————-

Din adamları türedi dini yaşatmak için kendilerini görevli ilan edip makamlar, itibarlar ve maaşlar edindiler. Halbuki Peygamberimiz dahi Kuran’ı Türkçe açıp okursak göreceğiz ki gönderildikleri kavimlere “ben sizden hiçbir ücret istemiyorum” dediklerine şahit olacağız.

Öyleyse nedir bu günümüzdeki saçmalık? Evet günümüzdeki saçmalık diyorum. İmam, Müezzin ve Müezzinin çırağı günde 15 dakika Arapça dua ile iş mi olur? Evet hayaldi gerçek oldu Atam artık birde camilere temizlikçisi vesaire de alınacakmış artık daha da iyi oldu zaten camilerinde ne kadar temiz olduğunu iyi biliriz iyi ..

Eğitim sisteminde yapılan değişikler ve bir takım kuruluşlara eşit hakların tanınması konusunda bir takım zıt görüşler oluşmuş bulunmakta ancak eşitlik sağlamalıyız ama bundan evvel doğruluğu sağlamamız gerekir bu kurumun verdiği eğitim ne kadar doğrudur?
İmam hatip eğitimi din eğitiminin yanında normal liselerde öğretilen bilgilerin öğretildiği bir kurumdur denilmektedir ancak din bilgisini nasıl öğretiyor ona biraz değinmek istedim.

İşte din adı altında verilen dersler:
Kur’an-ı Kerim

Hitabet ve Mesleki Uygulama
Tefsir
Hadis
Siyer
Fıkıh
Karşılaştırmalı Dinler Tarihi
İslam Tarihi
Kelam
Temel Dini Bilgiler
Gördüğünüz üzere Kur’an eğitimi verdiğini iddia eden bir öğretim kurumunda öğretilen din ile ilişkili dersler bunlardır.
Kur’an de diyor?

21- Enbiya – 10. Andolsun, size öyle bir kitap indirdik ki sizin bütün şeref ve şanınız ondadır. Hâlâ aklınızı kullanmayacak mısınız?

Peygamberimiz şu hadisi buyurmuştur diyenlere ;

69 – Hakka – 44,45. Eğer (Peygamber) bize isnat ederek bazı sözler uydurmuş olsaydı, mutlaka onu kudretimizle yakalardık.

Peygamberimize gelen Vahiylerin tümü Kuran’dır kendisi ilave yapmamıştır diyemedik diyemedik çünkü Kuran Arapça , Hadisler(sonradan çıkan sözler) Türkçe okunur ! Neden = Anlamak için..

12- Yusuf 2. Biz onu, akıl erdiresiniz diye Arapça bir Kur’an olarak indirdik.

Akıl sahipleri düşünsünler. Selametle ..

( 3 – Ali İmran Suresi 86. İman ettikten, Peygamberin hak olduğuna şahitlik ettikten ve kendilerine açık deliller geldikten sonra inkâr eden bir toplumu Allah nasıl doğru yola eriştirir? Allah, zalim toplumu doğru yola iletmez. )

Lütfen sevgili öğretmenlerimiz, sizler Allah’a dayanın ve sağlıklı bir nesil yetişmesi için katkıda bulunun.
Acaba bu Kuran da ne yazıyor anlamak için ne kadar düşündük? Ölüm bir gerçek, ahiret bir gerçek.
Okumak ve anlamak.. dileğiyle

3 Kuvallah 1 Elham okumak nerede yazar hemde ölüye? Neden 3 e 1 dir hiç merak ettiniz mi?
Ya da Yasin suresinin hiç Türkçesini okuyupta aa bunu neden ölülere okuyorlar dediniz mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.