Etkinlik Paylaş / 1. Sınıf - ilkokuma / LGS Sınavı Öğretmen Görevlendirmesi – 20 Haziran 2020

LGS Sınavı Öğretmen Görevlendirmesi – 20 Haziran 2020

8. sınıf öğrencilerimizin öğrenimlerinde kritik bir dönüm noktası olan  LGS sınavı 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak. Bu sınavda görev almak isteyen öğretmenler başvurularını https://mebbis.meb.gov.tr  adresinden yapabilirler.. Önemli kısımları ben yazayım.. sınav iki oturum ve iki oturum arka arkaya yapılacak ve ikisi için de ayrı ücret ödenecektir.  Diğer bilgileri aşağıda paylaşıyorum..

-20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan 2020 Merkezi Sınavda görev talep edecek öğretmenler; gün içinde yapılacak iki oturum için aynı kurum/bina (görev yaptıkları okul dışında) ve salonda görevlendirilecektir. Her oturum için ayrı sınav ücreti ödenecektir. Görevini iptal etmek isteyen öğretmenlerin iki oturumdaki görevi birden iptal edilecektir.

– 01.01.2019 itibari ile görevlendirmede esas alınacak puan sistemi değişmiştir. Bu değişikliğe göre aktif yıldaki görevlerden alınan puana göre sıralama yapılacaktır. Bu puanın eşitliği durumunda ise bir önceki yıldaki görevlerden alınan puan dikkate alınarak sıralama yapılacaktır.

 

“LGS Sınavı Öğretmen Görevlendirmesi – 20 Haziran 2020” hakkında 3 yorum

  1. 8. sınıf öğrencileri için çok önemli olan bu sınav için öğretmenlerimizin görev almak için istekli olmalarını bekliyoruz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.